Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... poze pe net
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

poze pe net

iam spus sotului meu ca am sa postez niste poze cu el si amanta lui in ipostaze intime,pe net si m-a amenintat ca ma da in judecata pentru calomnie,cerand daune morale de un miliard:pozele leam gasit pe stik din intamplare,l-am spalat din greseala cu niste haine sdi am vrut sa vad daca mai merge. ....
Si, care este intrebarea?
cred ca intrebarea era daca le poate posta pe net:yes:oricum le poasteaza de la calculatorul lor comun si daca mai stie si parola de la e-mailul lui poate sa zica ca el le-a postat singur
Eu nu va sfatuiesc sa faceti asa ceva ,deoarece ati aduce atingere imaginii lui si va va putea actiona in judecata. Mai bine rezolvati conflictul intre dvs. si vedeti ce solutii gasiti. Cred ca o astfel de actiune ar putea avea repercursiuni si asupra imaginii dvs. , fiind sotia inselata.
legally a scris:

Eu nu va sfatuiesc sa faceti asa ceva ,deoarece ati aduce atingere imaginii lui si va va putea actiona in judecata. Mai bine rezolvati conflictul intre dvs. si vedeti ce solutii gasiti. Cred ca o astfel de actiune ar putea avea repercursiuni si asupra imaginii dvs. , fiind sotia inselata.

corect=D>:D:thumbup:
cerect asa e....initial am vrut sa le arat doar sotului ei,dar, m-am gandit sa le trimit pe adresa doamnei sa stie ca stiu ce se intampla...ma poate da in judecata?