avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DESCARCARE DECL 100 SI 102
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DESCARCARE DECL 100 SI 102

Buna seara.Suntem o societate fara angajati, care am fost lasati balta de contabilul firmei.Pana gasim unul vreau sa stiu cum pot descarca decl 100 si 102,pt ca oricum sunt pe zero, si doresc sa le completez personal pt a le putea depune pana pe 25.Multumesc
Cel mai recent răspuns: LILIANA FLEANCU , Consilier juridic 19:37, 7 Septembrie 2010
Daca nu ati realizat venit net, adica sunteti pe 0, nu va sunt necesare declaratiile, conf. O.G. depuneti-va cate o instiintare la registratura fiecarei institutii precum ca nu ati realizat venit net pe luna xxxx.
Programul de declaratii se poate descarca de pe site-ul Agentiei Nationale de Administrare Fiscala : [ link extern ]
Daca nu o sa mai aveti angajati mergeti la Admistratia Finantelor Publice si depuneti formularul 010 pentru a va scoate din evidenta obligatiile aferente angajatilor si astfel nu va mai trebui sa depuneti lunar delcaratia 100 si 102 ci numai trimestrial declaratia 100 cu impozitul pe profit.
Cred ca am citit gresit, sunteti societate comerciala, nu e valabil ce am spus dar cautati pe www. fiscalitatea.ro, veti gati aproape tot
Multumesc si eu pentru adresa site-ului, este foarte utila oricand

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii lunare si trimestriale lillyian20 lillyian20 Buna dimineata, am revenit cu o noua intrebare. Dupa cum va spuneam mi-am infiintat o firma in data de 29.04.2010, de la registru comertului am primit actele ... (vezi toată discuția)
Decl 100 si 102 tere tere buna ziua, ce decl depun daca firma nu mai are angajati?depun 100 si 102 pe zero? (vezi toată discuția)
Nedepunere d010 la 31.01.2013 pt. trecere la impozitul pe venit dorelbaiu dorelbaiu Am un S.R.L. neplatitor de TVA, fara angajati, cu activitatea nesuspendata, dar care in anii 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 nu a realizat nici un fel de venit ... (vezi toată discuția)