Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DESCARCARE DECL 100 SI 102
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DESCARCARE DECL 100 SI 102

Buna seara.Suntem o societate fara angajati, care am fost lasati balta de contabilul firmei.Pana gasim unul vreau sa stiu cum pot descarca decl 100 si 102,pt ca oricum sunt pe zero, si doresc sa le completez personal pt a le putea depune pana pe 25.Multumesc
Daca nu ati realizat venit net, adica sunteti pe 0, nu va sunt necesare declaratiile, conf. O.G. depuneti-va cate o instiintare la registratura fiecarei institutii precum ca nu ati realizat venit net pe luna xxxx.
Programul de declaratii se poate descarca de pe site-ul Agentiei Nationale de Administrare Fiscala : [ link extern ]
Daca nu o sa mai aveti angajati mergeti la Admistratia Finantelor Publice si depuneti formularul 010 pentru a va scoate din evidenta obligatiile aferente angajatilor si astfel nu va mai trebui sa depuneti lunar delcaratia 100 si 102 ci numai trimestrial declaratia 100 cu impozitul pe profit.
Cred ca am citit gresit, sunteti societate comerciala, nu e valabil ce am spus dar cautati pe www. fiscalitatea.ro, veti gati aproape tot
Multumesc si eu pentru adresa site-ului, este foarte utila oricand