Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Probleme cu o societate de recuperare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Probleme cu o societate de recuperare

Am si eu o problema foarte mare cu cei de la ......In 2002 sotia mea a facut un abonament la ........,actualul ...... de azi.Dupa doua luni nu a mai platit factura la tel si de atunci nu s-a mai intamplat nimic.Astazi am primit o notificare de plata cu suma de 449,32 lei pe care-i datoreaza catre ....... plus o cerere de executare silita de la biroul unui avocat pe care-l au cei de la ......Ce pot face in cazul acesta,mai ales ca din 2002 nu am mai platit nici un leu si nici nu am mai primit nici o instiintare pana acum?Va rog sa-mi raspundeti cat mai urgent sa stiu si eu ce am de facut.Va multumesc!
crysty4ever, utilizator
Datoria este prescrisa, nu trebuie sa faceti nimic, nu le mai raspundeti la telefon si gata. Nu va lasati intimidat!
crysty4ever a scris:

Am si eu o problema foarte mare cu cei de la..........In 2002 sotia mea a facut un abonament la..............,actualul......................... de azi.Dupa doua luni nu a mai platit factura la tel si de atunci nu s-a mai intamplat nimic.Astazi am primit o notificare de plata cu suma de 449,32 lei pe care-i datoreaza catre............... plus o cerere de executare silita de la biroul unui avocat pe care-l au cei de la ..............Ce pot face in cazul acesta,mai ales ca din 2002 nu am mai platit nici un leu si nici nu am mai primit nici o instiintare pana acum?Va rog sa-mi raspundeti cat mai urgent sa stiu si eu ce am de facut.Va multumesc!

interventie moderator

Stergeti, va rog, denumirile societatilor implicate in discutie si cititi Regulamentul de postare in forum, inainte de a mai efectua si alte incalcari ale acestuia.
Multumesc frumos.
Stati linistit, sunt simple amenintari ....fara o baza legala.

Av. Adrian Albu SCA MOROIANU, ALBU & IORDANESCU
Adrian ALBU, Avocat
prescri,prescris,prescris....cel putin dupa 3 ani.Ma intreb: hartuire ar putea fi o actiune in contra?