Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita apartament coproprietar minor
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita apartament coproprietar minor

Va rog sa imi spuneti si mie daca un executor judecatoresc poate sa ma execute silit si sa imi i-a apartamentul in care locuiesc eu si copii, dintre care unul minor, 11 ani.Eu am deja poprire pe salariu de 6 luni - 33%, dar azi a venit un curier cu o hartie in care scria de apartament.In urma succesiunii decesului sotului meu copilului de 11 ani ii revine o parte din apartament.Ne poate da in strada executorul judecatoresc?Mentionez ca situatia e creata in urma unui credit de 10.000 lei la care pe perioada bolii sotului pana la deces nu am mai putut plati ratele, dar a fost un credit de nevoi personale fara garantie imobiliara.
Nu poate.
Va trebui formulat inainte un partaj fortat
pe calea acţiunii subrogatorie.