avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen si necesitate angajare contabil expert
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen si necesitate angajare contabil expert

as dori sa infiintez o societate , contabilitate primara. Intrebarile mele,:
1. pot folosi caen cod CAEN 7230 - Prelucrarea informatica a datelor pt ceea ce urmeaza sa activez?
2. totusi as dori ca o firma (client) sa beneficieze de servicii de contab completa. pot intocmi un contract cu un contabil autorizat pt inchiderile lunare, sau trebuie sa angajez unul ?
Cel mai recent răspuns: bucur_adriana , utilizator 16:58, 10 Septembrie 2010
Mi se pare mai potrivit cod CAEN 7412 - Activitati de contabilitate, revizie contabila, consultanta in domeniul fiscal.
Angajati contabili cu putina experienta ,totusi si puteti face si un ctr de colaborare cu un expert contabil ptr semnarea situatiilor financiare.
dar pt caen ''alte activ de contabilitate'' nu tb sa fiu inregistrata cecar?
deci e in regula cu un ctr de colaborare? nu trebuie angajat ...vesti bune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Birou de contabilitate bucur_adriana bucur_adriana daca vreau sa'mi deschid o firma doar pt a tine contab primara la societati , in afara de inregistrarea societatii la org competente, mai trebuie sa fac si ... (vezi toată discuția)
Firma de evidenta primara contabilitate ioanaviviana ioanaviviana Buna ziua, Vreau sa stiu daca-mi pot infiinta o societate care sa aiba in principal obiect de activitate -evidenta primara de contabilitate; -am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Firma contabilitate danu21 danu21 am firma de contabilitate cod caen 7412 Activitate de contabilitate,revizie contabila,consultanta fiscala fara revizie contabile trebuie sa ma inscriu ... (vezi toată discuția)