Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen si necesitate angajare contabil expert
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen si necesitate angajare contabil expert

as dori sa infiintez o societate , contabilitate primara. Intrebarile mele,:
1. pot folosi caen cod CAEN 7230 - Prelucrarea informatica a datelor pt ceea ce urmeaza sa activez?
2. totusi as dori ca o firma (client) sa beneficieze de servicii de contab completa. pot intocmi un contract cu un contabil autorizat pt inchiderile lunare, sau trebuie sa angajez unul ?
Mi se pare mai potrivit cod CAEN 7412 - Activitati de contabilitate, revizie contabila, consultanta in domeniul fiscal.
Angajati contabili cu putina experienta ,totusi si puteti face si un ctr de colaborare cu un expert contabil ptr semnarea situatiilor financiare.
dar pt caen ''alte activ de contabilitate'' nu tb sa fiu inregistrata cecar?
deci e in regula cu un ctr de colaborare? nu trebuie angajat ...vesti bune