Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat de mostenitor

buna ziua! detin un certificat de mostenitor asupra unui imobil +terenul aferent cu carte funciara. in imobilul respectiv locuieste fara drept de proprietate bunica din partea tatalui(tatal meu decedat). ea detine in acelasi sat o casa unde locuieste cu unchiul si matusa mea.din cauza unor neintelegeri ei ii este frica sa locuiasca acolo cu ei, locuind in continuare in casa mea.mama mea s-a despartit de tata cind aveam 4 anisori , nici nu l-am cunoscut prea bine, nu am avut nici un fel de relatie cu nici unul din ei.eu am probleme de sanatate si as dori sa vind aceasta casa dar batrina nu vrea sa paraseasca casa. ce solutii am? va rog sa-mi raspundeti ! va multumesc din suflet!
Puteti in temeiul art. 480 cod civil sa solicitati evacuarea acesteia din imobil