Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... salariat in cadrul pfa / ordonanta 58
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

salariat in cadrul pfa / ordonanta 58

Sunt PFA - profesii liberale. Daca ma-s angaja in cadrul PFA-ului mai trebuie sa platesc contributiile stipulate in ordonanta 58? (cas, sanatate, somaj).
Va multumesc.
binenteles!intrati sub incidenta ord.85
@ccg-mau:
Nu va puteti angaja, iar, profesia liberala nu este PFA.
Acum nu este cazul aplicarii OUG nr. 58/2010 ci a OUG nr. 82/2010.
Daca nu sunteti angajat la alt loc de munca se plateste CAS conform Legii nr. 19/2000 si contributie de sanatate conform Legii nr. 95/2006.