avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Venituri din fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Venituri din fonduri europene

Buna ziua,
As dori sa stiu daca veniturile provenite dintr-un contract de colaborare in cadrul unui proiect finantat din fonduri europene, pot fi asimilate cu salariul, si in ce situatii.
Angajatorul trece contractul de colaborare in cartea de munca si plateste darile catre stat.
Multumesc pt raspuns

Alte discuții în legătură

Colaborator valvalentina valvalentina Daca un proiect din fonduri europene a fost castigat si se afla in curs de implementare de catre un colectiv de angajati cu salariu si carte de munca, ... (vezi toată discuția)
Lamuriri contract colaborare valvalentina valvalentina In primul rand vreau sa- i multumesc f. mult dlui avocat Valeriu Tudor pt raspunsul la intrebarile mele anterioare. As dori sa stiu in cazul in care mi s-a ... (vezi toată discuția)
Sfaturi privind plata taxelor pentru venituri din strainatate momarlanul momarlanul Sunt angajat pe o perioada de 5 luni ca expert intr-un proiect finantat din fonduri europene. Angajatorul este o societate spaniola. Pentru ca impozitul ce ar ... (vezi toată discuția)