Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor de vechime pentru primar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor de vechime pentru primar

Stiti cumva de existenta unor sentinte civile prin care se mai poate acorda acest spor pentru primari si viceprimari?
Buna ziua !
Legal nu e .... dar la ce sentinte se emit .... nu stiu daca ar constitui o surpriza emiterea unei sentinte in sensul acordarii ......:D
hehe, io am vazut vreo 5 sentinte...altminteri, legea e clara
legea nr. 215/2001
"art.57
(5) Pe durata mandatului, primarul şi viceprimarul primesc o indemnizaţie lunară, ca unică formă de remunerare a activităţii corespunzătoare funcţiei de primar, respectiv de viceprimar, şi care reprezintă baza de calcul pentru stabilirea drepturilor şi obligaţiilor care se determină în raport cu venitul salarial. Primarul şi viceprimarul nu beneficiază de sporul de vechime în muncă şi nici de alte sporuri prevăzute de lege." :)