Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru asigurator vs. Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru asigurator vs. Executare silita

Salut!

Daca demarezi o executare silita, aceasta va fi intrerupta in momentul in care se pune sechestru asigurator pe bunurile mobile si imobile a persoanei executate - sechestru rezultat dintr-un proces penal?
Precizez ca si sechestru si executarea au fost demarate de aceiasi persoana inpotriva debitorilor.

Multumesc!
daca ambele actiuni au fost initiate de aceeasi persoana nu ar trebui intrerupta executarea.
Multumesc foarte mult pentru raspuns!
M-ar ajuta foarte mult daca as avea si parerea unui executor.

Multumesc!