Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Informatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Informatie

Caut legea privind obligativitatea angajarii unui om de ordine la un bar care functioneaza de la ora 8 la 22. Stie cineva unde o gasesc?
uniplust, utilizator
Nu cred ca exista o asemenea lege. De unde ati auzit despre ea?:-/
De la un politist care a fost in control
Va spun sincer ca este pentru prima data cand aud de aceasta obligatie.
O sa ma interesez si o sa va dau un raspuns in acest sens.
Sa stiti ca daca v-a spus un politist acest lucru, nu inseamna ca are si dreptate.
Va multumesc si astept raspunsul .

!? (raspunsul meu exact).

Din cate stiam (e o norma metodologica cu privire la criteriile pentru clasificarea structurilor de primire turistice) discutam de serviciu de secutitate si paza obligatoriu pentru hotelurile de la 3 stele in sus cu peste 50 de camere.