avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2014 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Informatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Informatie

Caut legea privind obligativitatea angajarii unui om de ordine la un bar care functioneaza de la ora 8 la 22. Stie cineva unde o gasesc?
Ultima modificare: Duminică, 18 Noiembrie 2007
uniplust, utilizator
Cel mai recent răspuns: A. Ionut , Consilier juridic 12:26, 18 Aprilie 2008
Nu cred ca exista o asemenea lege. De unde ati auzit despre ea?:-/
De la un politist care a fost in control
Va spun sincer ca este pentru prima data cand aud de aceasta obligatie.
O sa ma interesez si o sa va dau un raspuns in acest sens.
Sa stiti ca daca v-a spus un politist acest lucru, nu inseamna ca are si dreptate.
Va multumesc si astept raspunsul .

!? (raspunsul meu exact).

Din cate stiam (e o norma metodologica cu privire la criteriile pentru clasificarea structurilor de primire turistice) discutam de serviciu de secutitate si paza obligatoriu pentru hotelurile de la 3 stele in sus cu peste 50 de camere.

Alte discuții în legătură

Paza si protectie....ceva de genul nu faci ca mine iti fac dosar penal ContSters55557 ContSters55557 este adevarat ca o societate este obligata prin lege sa-si angajeze agenti de paza de la societati specializate de paza care sa fie calificat profesional, ... (vezi toată discuția)
Legea securitatii in cluburi si discoteci alexbogdan66 alexbogdan66 Imi puteti spune va rog ce lege reglementeaza paza si securitatea in cluburi si discoteci? Sunt directorul unui bar si m-ar interesa daca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Paza si protectie tatanelu tatanelu buna ziua. am o rugaminte referitoare la legea nr. 333/2003, astfel: art. 3 din respectiva lege stipuleaza: Art.3. – (1) Unitatile care opereaza cu ... (vezi toată discuția)