Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... investitii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

investitii

Am investit 6000$ in apartamentul socrilor, unde stau de 6 ani! Ei s-au mutat in alta parte promitandu-ne cat mai repede acte pe locuinta. Acum s-au certat ,vor sa divorteze si sa vanda apartamentul. Cum si prin ce mijloace imi pot recupera investitiile( schimbat usi, izolatie termica, termopane ,centrala de apartament, parchet,gresie, faianta etc)? Pot deschide proces pentru abuz de incredere? Nu pot pleca din apartament si sa las totul aici! Va multumesc!
buna ziua.
in ce an ati facut aceste investitii?
Buna ziua!Investitiile le-am facut dupa ce au plecat ei in 2004 , adica in perioada 2005-2009! Atunci am avut acordul lor verbal : " puteci face ce imbunatatiri vreti ca doar voua va ramane".
ar fi fost bine sa fie atat de simplu, dar mai ramane si termenul de prescriptie de 3 ani.
nu cunosc implicatiile cuvantului "prescriptie" in problema mea ! Puteti fi ,va rog mai explicita ! Va multumesc pentru intelegere!
prescriptie=stingerea unui drept prin neexercitarea lui in termenul prevazut de lege