Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... executare silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

executare silita

Bună ziua,
În urma unui proces de partaj cu fratele și sora mea, instanța a hotarât ca eu să le plătesc fiecăruia câte 10303 lei, reprezentând sulte.
Pentru a preîntâmpina o executare silită și pentru că nu am banii necesari, i-am înștiițat oficial (cu scrisoare recomandată cu confirmare de primire), că îi aștept la o anume dată să facem niște acte prin care să le cedez din teren în mod corespuzător. Nu am primit niciun răspuns.Ce se mai poate face?
buna ziua,
sa se execute silit imobilul care vi s-a atribuit...
Depinde cat de intelegatori sunt deoarece obligatia dv este sa le platiti sulta si daca nu o face-ti de buna voie ,ei pun hot jud in executare;
Daca vor accepta din teren puteti rezolva problema asa daca va vor executa silit ;
mai bine vindeti terenul si le platiti terenul.
indicat e sa le platiti sulta in bani cum e stabilit in hotarare.