Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... contract de munca roman, munca in strainatate
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

contract de munca roman, munca in strainatate

Buna ziua!!!

In situatia in care o persoana este angajata in Romania, cu CIM roman, insa presteaza activitatea in strainatate exista o obligatie prevazuta de lege de a lucra in Romania o anumita durata de timp si numai dupa expirarea acestui interval sa poata lucra in strainata?
Ma refer la persoanele care sunt angajate la o societate de selectia si plasarea fortei de munca si ar fi , prin leasing de personal solicitati sa lucreze in strainatate.

nu exista asemenea limitari din cate cunosc eu ...sper sa te ajute raspunsul meu desi nu este foarte complet...eu nu cred ca nu e nici o problema!:D
Nu exista o perioada ceruta de legea romana pentru a lucra in Romania.

Atentie la modul in care lucrezi in strainatate, ca angajat al firmei romanesti sau a unui angajator strain.