avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu, pe timp de noapte, cu periodicitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu, pe timp de noapte, cu periodicitate

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in legatura cu munca la domiciliu. Daca o firma, unde se lucreaza in schimburi, doreste sa efectueze schimbul de noapte, la domiciliile fiecarui angajat(natura muncii permite), ce formalitati trebuie indeplinite?
Clauza de mobilitate, cf Art 25 Codul Muncii?
Alta clauza la CIM, unde sa se prevada expres amanuntele?
Se aplica prevederile Art 123 literele a) si b)?
Trebuie instiintat ITM?
Care ar fi forma legala?
va multumesc

Alte discuții în legătură

Clauza de mobilitate; desfacerea disciplinara cim. JohnnyBRB JohnnyBRB Buna ziua, am si eu niste intrebari: 1. Daca se desface un CIM pentru motive disciplinare, acest lucru figureaza undeva si viitorul angajator va afla? Ma ... (vezi toată discuția)
Pontare ore stationare la soferii de transport persoane MIHAELA_9 MIHAELA_9 La o firma cu obiect de activitate transport rutier de persoane cum se ponteaza si se platesc orele de stationare (dintre 2 curse). De ex. soferul X pleaca in ... (vezi toată discuția)
Aplicare codul muncii monik monik buna ziua,a s avea si eu cateva intrebari: 1. angajatorul e strain, salariatul e roman si munca se presteaza la domiciliul salariatului, in romania..e ok sa ... (vezi toată discuția)