avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe si impozite persoana fizica independenta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe si impozite persoana fizica independenta

Buna ziua,

Acum aprox. 1 an am devenit persoana fizica independenta in urma semnarii unui contract de colaborare ca agent in asigurari.

Am reliziat de comun acord acel contract cu firma si acum doresc sa semnez un contract de mandat in calitate de Asistent in brokeraj.

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez dupa semnarea acestui contract ?
Trebuie sa merg si sa il inregistrez ? dar unde ?
Ce taxe si impozite sunt obligat sa platesc ?

Daca incasez un comision in valoare de 2000 ron dar eu am un spatiu inchiriat iar contravaloarea chiriei este de 1500 ron, voi plati impozit doar la 500 ron ?

Mai pot semna un alt contract de mandat ca Asistent in brokeraj cu alta firma ?

Sper sa gasesc cu ajutorul dumneavoastra un raspuns la aceste nelamuriri.

Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: mariana edimari , utilizator 16:25, 23 Septembrie 2010
Nu are nimeni un raspuns pentru aceasta problema ?

Chiar am nevoie de ajutor...

Am tot citit forumul...dar nu am gasit un raspuns clar...

Multumesc
Posteaza anuntul la rubrica PFA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de mandat ca asistent in brokeraj Vvalentin Vvalentin Buna ziua, Acum aprox. 1 an am devenit persoana fizica independenta in urma semnarii unui contract de colaborare ca agent in asigurari. Am reliziat de ... (vezi toată discuția)
Ce am de platit ? Vvalentin Vvalentin Buna ziua, Acum aprox. 1 an am devenit persoana fizica independenta in urma semnarii unui contract de colaborare ca agent in asigurari. Am reliziat de ... (vezi toată discuția)
Pfa in domeniu de activitate web design TomSlayer TomSlayer Buna ziua, am primit recent o oferta de a lucra pentru o firma americana. Pot lucra de aici din romania pe baza de contract. Imi este clar ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)