Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... adeverinta de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

adeverinta de proprietate

BUNA ZIUA
AM RUGAMINTEA DE A-MI DA UN RASPUNS
IN CE CONDITII SE POATE ELIBERA ADEVERINTA DE PROPRIETATE CONFORM LEGII18pe 91 ce articol
ce acte sint necesare
ce valabilitate are
VA MULTUMESC TUTUROR
O ZI BUNA
interesati-va la primaria unde este inscris pe rol terenul.
Adeverinta de proprietate in baza legii 18/1991 nu se mai dau demult (ele au tinut loc de TP pana prin 1994, cand s-a inceput emiterea actelor de proprietate). Acele adeverinte au fost eliberate celor care au formulat cerere in baza legii 18/1991 si au fost inscrisi in vreuna din anexele la lege, precizandu-se, totodata, suprafata de teren ce urma a fi primita in proprietate.