Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imposibilitate plata credit - ce se va intampla?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imposibilitate plata credit - ce se va intampla?

Am luat un credit pe 5 ani de zile in euro,mai precis 3000 euro cu o rata fixa calculata de 78 euro(rata+dobinda).Dupa 2 ani si jumatate nu mai pot plati ratele deoarece sint somer fara indemnizatie.
1.Exista vreo posibilitate ca sa platesc decit creditul restant fara dobinda aferenta-adica 1500 euro?
2.Daca nu mai platesc ce se poate intimpla?
3.Casa mea este in partaj.Poate fi atacata de banca daca nu mai platesc?
Multumesc anticipat pentru ajutor.
1. nu exista aceasta posibilitate
2. veti fi executat silit
3. partea d-voastra din imobil poate fi executata silit
avocat Cristina Popescu
Eu ma gindeam la rambursarea datoriei ramase.Comisionul cit mai este ?