avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Anularea platii efectuate dupa deschiderea procedurii ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Anularea platii efectuate dupa deschiderea procedurii insolventei

Buna ziua
In luna martie am emis 2 facturi catre o societate ( in urma comenzii efectuate de aceasta am livrat si marfa) . Plata s-a efectuat in octombrie 16 .La putin timp primesc citatie - Anularea platii efectuate de societate , lichidatorul judiciar deschide procedura insolventei pe 2 octombrie in urma unei hotarari a tribunalului.
Daca eu nu am fost notificat de lichidatorul judiciar despre aceasta procedura , fiind de buna credinta , cum ma pot apara ?
Cu stima

Alte discuții în legătură

Cerere deschidere insolventa paul_2008 paul_2008 Buna-ziua, Am livrat unei firme marfa de aproximativ 40.000 lei in baza unor comenzi scrise. Am facturat acea marfa, iar datoria nu a fost platita de peste 35 ... (vezi toată discuția)
Stornare facturi avans marfuri Mirela Enache Mirela Enache Buna ziua, Problema este urmatoarea: o societate infiintata in martie 2010, a emis 3 facturi de avans marfuri catre o alta societate. Nu a primit bani, dar ... (vezi toată discuția)
Insolventa societate comerciala care a solicitat creditorului esalonare de plati hades hades O societate cu care firma noastra are contract ne-a virat intr-o luna mai multa marfa decat am comandat..am refuzat primirea marfii in plus si am returnat-o cu ... (vezi toată discuția)