Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CONTRIBUTII- URGENT!!!!!!!
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CONTRIBUTII- URGENT!!!!!!!

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in legatura cu contributiile sociale in urma modificarilor care au aparut dupa 01.07.2010. Din 01.05.2010 sunt administrator la o asoc de propr in baza unei conventii civile, dar sunt si angajat cu 8 ore la o societate. Pana in luna iunie (inclusiv) am platit si declarat doar impozit 16%.
Va rog sa-mispuneti , incepand cu 01.07.2010, ce contributii platesc si cine le declara? Pe iulie nu am declarat nimic,mai putin impozitul retinut si achitat.
Pot sa depun acum declaratiile si aferente lunii iulie la contributiile sociale?
Daca ma puteti ajuta cu un model de declaratie pentru aceste contributii sau sit-ul de unde se descarca ?
Va multumesc.
Va rog,nu ma poate ajuta nimeni?
Pentru veniturile obinute ca administrator trebuie sa platiti :
- contributia la sanatate incepand cu 01.05.2010.
- contributia la pensii si somaj incepand cu 01.07.2010.