Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns

Buna ziua,

Daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns. Trebuie sa aflu anul unui divort inainte de anii 1970, stiu partile, dar nu stiu anul divortului ( acum adresa este in Sectorul 5 Bucuresti).
Multumesc si astept raspuns
puteti face cerere scrisa la arhivele municipiului Bucuresti.
nu cred ca veti mai gasi la arhiva judecatoriei respective dosarul, intrucat au trecut mai mult de 30 de ani; dar incercati totusi la arhiva instantei respective unde s-au judecat; de asemenea apar mentiunea si la oficiul de stare civila- se poate scoate un certificat de celibat sau un extras de stare civila.
avocat Cristina Popescu