avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare marfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare marfa

Vreau sa vand toata marfa dintr-un magazin unei intreprinderi individuale. Cum pot proceda mai convenabil?Am mai multe variante?
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 10:10, 22 Septembrie 2010
la ce va referiti cand spuneti "convenabil " ?
Fiind vorba de vanzare de marfa pot fi urmatoarele variante :
1.vanzare sub pretul de achizitie
2. vanzare la pretul de achizitie
3. vanzare la pret mai mare decat pretul de achizitie
Prea mult nu v-am ajutat, cu siguranta aceste lucruri le stiti si dvs .
Va rog, reveniti cu detalii .

Vreau sa o vand la un pret cel mai mic posibil.Cum procedez?Ce trebuie sa fac?Am un stoc de 8500 ron si vreau sa inchid punctul de lucru cat mai repede.
ce cod caen aveti ?
punctul de lucru apartine unui SRL ?
sunteti platitor de tva ?
Ultima modificare: Miercuri, 22 Septembrie 2010
Magda Staicu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stoc marfa/ srl ce urmeaza a fi inchis windy windy Buna ziua, O recomandare/solutie pentru urmatoarea problema : Firma X srl are stoc de marfa neperisabila in valoare de 1000 lei (pret de achizitie) si 1500 ... (vezi toată discuția)
Stoc marfa ,srl ce urmeaza sa se inchida windy windy Va rog frumos,O recomandare/solutie pentru urmatoarea problema : Firma X srl are stoc de marfa neperisabila in valoare de exemplu 1000 lei (pret de achizitie) ... (vezi toată discuția)
Lichidarea definitiva a stocului de marfa svetlana84 svetlana84 Buna, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare. Suntem un SRL care a importat marfa (haine). Am platit taxe vamale, TVA in vama. Acum vrem sa incheiem ... (vezi toată discuția)