Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare marfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare marfa

Vreau sa vand toata marfa dintr-un magazin unei intreprinderi individuale. Cum pot proceda mai convenabil?Am mai multe variante?
la ce va referiti cand spuneti "convenabil " ?
Fiind vorba de vanzare de marfa pot fi urmatoarele variante :
1.vanzare sub pretul de achizitie
2. vanzare la pretul de achizitie
3. vanzare la pret mai mare decat pretul de achizitie
Prea mult nu v-am ajutat, cu siguranta aceste lucruri le stiti si dvs .
Va rog, reveniti cu detalii .

Vreau sa o vand la un pret cel mai mic posibil.Cum procedez?Ce trebuie sa fac?Am un stoc de 8500 ron si vreau sa inchid punctul de lucru cat mai repede.
ce cod caen aveti ?
punctul de lucru apartine unui SRL ?
sunteti platitor de tva ?
Magda Staicu, Consultant fiscal