Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... dreptul familiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

dreptul familiei

in afara de actiune de divort ce am mai putea face in cazul in care mama abandoneaza familia ?
Cum pot face acest lucru ?
Pentru a formula cerere de ordonanta presedintiala,trebuie sa existe un motiv urgent(caracterul de urgenta) care a sa justifice incredintarea minorului pana la la pronuntarea in sentinta de divort(caracterul de vremelnicie),cu privire la cererea accesorie de incredintare din actea actiune.