Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... justificare marfa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

justificare marfa

Daca o persoana fizica cumpara din strainatate produse in cantitati mari cu bon fiscal, le poate justifica la vama in vreun fel?
da, cu bonul fiscal...:rolleyes: insa probabil va referiti la faptul ca trebuie sa de-a explicatii ce intentioneaza sa faca cu produsele respective,nu? In acest caz este foarte clara intentia de a le comercializa si in acest caz trebuie sa aiba obiect de activitate (import si comercializare) inregistrat la Registru, altfel...:confused:
Multumesc pentru raspuns.
Da, asta era intentia, de a le comercializa...insa chiar daca sa spunem exista un obiect de activitate cum pot fi inregistrate acele marfuri ulterior in contabilitatea societatii? La vama se percep si niste taxe banuiesc...?