Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Medic de familie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Medic de familie

BUNA ZIUA
FICA MEA ARE 6 ANI ,EU SI SOTUL NU AVEM MEDIC DE FAMILIE,NEAVAND UN CONTRAC DE MUNCA.FATA MEA ARE DREPTUL LA MEDIC DE FAMILIE FIND MINORA.?POT SA O INSCRIU ?:">
Buna ziua !
Avand in vedere prevederile legale in vigoare, minorii inscrisi la medicul de familie beneficiaza de prestatii medicale gratuite. In acest sens va prezentati la un cabinet de medicina de familie cu actul de identitate al dumneavoastra si certificatul de nastere al copilului. De asemeni va puteti inscrie si dumneavoastra la respectivul medic, fara a putea insa beneficia de asistenta gratuita pana la momentul in care sunteti intr- una din situatiile de a avea calitatea de asigurat( angajat, somer, beneficiar Legea 416, etc.).
Cu stima !
VA MULTUMESC.CU STIMA CLAUDIA ELENA:vishenka: