Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... BO
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

BO

Buna ziua! Am depus niste bilete la ordin in vederea investirii cu formula executorie. Le-am ridicat de la judecatorie....dar emitentul a introdus recurs. Momentan eu sunt in posesia biletelor la ordin dar exista si un recurs....Intrebarea este daca eu pot duce aceste bilete la ordin la executorul judecatoresc....deoarece recursul este inadmisibil....instanta de recurs tot ii da termene emitentului....ba pe motiv ca trebuie sa-si angajeze avocat...etc....Deci as putea duce bo la executor inainte sa se pronunte o hotarare in recurs? Multumesc!
executorul nu va porni la executare.
avocat Cristina Popescu
de ce spuneti ca nu va porni executarea? eu am urmatorul caz: am refuzat niste bo, am primit somatie de executare ,am trimis opozitie la executare, a vut loc primul termen apoi amanare , nu s-a terminat procesul si intre timp mi s-a pus oprire pe cont. Probabil urmeaza sa vina sa puna sechestru pe ce gasesc ca bani in cont nu au fost.
Nu este acelasi lucru si in cazu de fata?