Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit forfetar profit 0
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit forfetar profit 0

buna ziua!am si eu o problema si caut raspuns,fiica mea are o s.c de care nu s-a mai ocupat din ian.2009,acum vrem sa "scapam"de ea dar nu stim ce impozit forfetar se aplica la profit 0;la circa financiara nu ni s-a dat niciun raspuns decat ca trebuie sa depuna bilantul si declaratiile,dar neavand niciun venit ea,nu lucreaza,iar eu o pensie de boala de 500lei nu ne permitem un contabil,ce ar trebui sa facem?va rog cine ne poate ajuta cu un sfat,sa ne indrume pasii sa iesim la liman cu costuri cat mai mici,sa scapam,ca nu stiu ce sa facem,va multumim anticipat
Pe 2010 impozitul forfetar minim este 2200 lei. Daca nu va permiteti sa platiti pentru rezolvarea problemei, lasati firma asa cum este si va fi radiata din oficiu.
Atentie, daca aveti bunuri pe firma este posibil sa fie executate pentru plata impozitelor.
multumesc pt raspuns.daca am vrea s-o "vindem" unui cunoscut ,ar trebui sa platim noi toate aceste datorii?un prieten ar dori societatea pt ca are vechime ce ar trebui sa facem?
nu avem bunuri pe firma,e curata din pc acesta de vedere