Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Calcul penalitati!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Calcul penalitati!

Buna seara! In asociatia mea sunt un proprietar cu plata cheltuielilor de intretinere la zi, dar asociatia are datorii si facturi de penalitati imense, intrebarea este: cum pot verifica daca si eu platesc din penalitati?
Uitati-va pe lista de plata si vedeti ca sunt defalcate platile pe cota indiviza, pe numar de persoane, restante, reparatii, penalizari...
Daca nu va lamuriti cu ceea ce scrie acolo, intrebati administratorul sa va explice ce reprezinta fiecare suma din lista de plata si cum a fost stabilita. Asa va poate spune ca pe o anumita coloana a adaugat ceva in plus pentru a recupera acele penalizari ce trebuiesc platite furnizorilor.
Daca nu aveti restante in trecut nu trebuie sa platiti penalizari nici explicite, nici ascunse prin vreo alta suma. Intrebati administratorul!
Multumesc frumos!
Lista de plata se face in baza unei metode de calcul. Cereti baza de calcul si apoi veti vedea daca sunteti taxata necorespunzator.