avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz

Marturisesc ca mi-am gasit un post mai bun si as dori ca in perioada de preaviz dupa ce mi-am dat demisia sa imi iau concediu de odihna care nu este intreg de la inceputul anului,se poate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:14, 2 Octombrie 2010
Da, este posibil ca pe perioada de preaviz sa va luati CO.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de preaviz radu587 radu587 Buna, As dori sa imi dau demisia de la locul de munca si am cateva intrebari legate de perioada de preaviz. Perioada mea de preaviz este de 15 zile. Eu mai ... (vezi toată discuția)
Dreptul la concediu in perioada de preaviz botezatuion botezatuion Buna ziua ! As dori sa stiu daca in cazul depunerii demisiei, am dreptul la concediul de odihna aferent anului in curs? Va ... (vezi toată discuția)
Demisie - termenul de preaviz iulia.berbece@yahoo.ro iulia.berbece@yahoo.ro Buna seara, Sunt functionar public de executie în cadrul unei Primãrii si pentru cã sãnãtatea nu-mi mai permite sã muncesc ... (vezi toată discuția)