Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotarari ale instantelor judecatoresti pronuntate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotarari ale instantelor judecatoresti pronuntate pana in 6 martie 1945

Buna ziua tuturor!
A-si dori sa va intreb, daca stie cineva unde se pot gasi hotarari ale instantelor judecatoresti pronuntate pana in data de 6 martie 1945 cu privire la persoane ale caror averi au fost dobandite ilicit? Este vorba de prevederile HG nr. 923 din 13.09.2010, privind aplicarea unitara a L. 10/2001, art. 1 punctele 1 si 2. ANRP-l nu stie nimic.
Va multumesc si vadoresc un weekend placut.
Incercati la Biblioteca Nationala, incercati pe la anticariatele din Bucuresti, Arhivele Nationale.
Sunt, de exemplu in format tip carte Decizii ale Tribunalului Suprem.
la arhivele nationale ati incercat sa cautati?
Va multumesc pentru idee, voi incerca acolo.
O zi buna Kerekes Imre