Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cerere schimbare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cerere schimbare sediu social

Buna seara,

La cererea de inregistrarea pentru schimbarea sediului social pe care o depun la Reg Com trebuie sa mai depun si declaratia tip 2 pentru autorizatia de functionare?
Mentionez ca nu se va schimba obiectul de activitate, sg modificare fiind doar cea a sediului.

Multumesc
Autorizatia de functionare pe ce adresa o aveti?
Certificatul constatator emis pe baza declaratiei pe proprie raspundere este pentru vechea adresa. La valabilitate se mentionez faptul ca acest certificat este valabil pana la data modificarii conditiilor de functionare sau a activitatilor pt care s-a dat declaratia pe prorie raspundere...Deci trebuie o noua autorizatie? si daca da, este modelul tip 2?
Multumesc
V-ati dat singur raspunsul.Da acelasi model din ceea ce stiu eu.