avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... codul rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

codul rutier

n care cazuri trebuie sustinut examenul de 15 intrebari pentru suspendarea permisului?si daca este obligatoriu?
Cel mai recent răspuns: Diana Ramona , Alte profesii 15:22, 4 Octombrie 2010
Cititi OUG 195/2002 republicata si veti gasi acolo care sunt situatiile in care este obligatoriu sustinerea examenului de verificare a cunostintelor de legislatie rutiera .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat - incalcare linie continua razvan martin razvan martin Am depasit un auto pe linie continua si permisul afost suspendat pe o perioada de 30 zile. Mi se pare corect insa, dupa aceste 30 zile ma pot duce sa ridic ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis 90 de zile Iuruc Iuruc Buna ziua! Imi cer scuze daca s-a mai discutat problema asta ,dar chiar nu inteleg nimic pe unde am citit. In data de 21.11.2017 am fost surprins in localitate ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat cetatean strain tanase_mara tanase_mara Buna ziua, Sunt cetatean strain si mi-a fost suspendat permisul pe 90 zile, politistul mi-a spus ca il pot recupera in 30 de zile daca vin cu dovada platii ... (vezi toată discuția)