Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... dosar penal pentru alcol
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

dosar penal pentru alcol

am un dosar de un an jumate pentru alcolemie intru cat nu a fost vina mia am luat fapta asupra mia pentru ca am fost influentat de catre oranele de politie care mau cercetat .Miam luat avocat si el ma invatat sa schib declaratia sa spun adevaru ,am facut cum a spus el dar pana acuma nu am fost chemat nicaeri .de la politie nu da drumu la dosar ce as putea face

e in interesul dvs sa stea cat mai mult dosarul la politie.daca doriti urgentarea cauzei puteti sa faceti cerere scrisa procurorului care supravegheaza urmarirea penala in cazul dvs.
da da mi sa luat permisu pe 5 aprilie 2009 si pana acum dosaru meu e tot la politie care ar fi interesu sa stea cat mai mult
poate se gandeste la prerscriptia raspunderii penale dar nu cred ca e aczul.
eu zic ca ati facut o mare gresala luand "fapta" pe dvs.
trebuie sa si probati ca nu sunteti autorul infractiunii.
eu zic ca ati putea sa mergeti la parchet unde banuiesc ca se afla dosarul si sa cereti sa vi dea permisul pana la solutionarea dosarului.
de justificat am martori da se poate sa mil mai dea dupa atata tim pana la solutionarea dosarului
cata_mary05 a scris:

am un dosar de un an jumate pentru alcolemie intru cat nu a fost vina mia am luat fapta asupra mia pentru ca am fost influentat de catre oranele de politie care mau cercetat .Miam luat avocat si el ma invatat sa schib declaratia sa spun adevaru ,am facut cum a spus el dar pana acuma nu am fost chemat nicaeri .de la politie nu da drumu la dosar ce as putea face

Inteleg ca dupa ce "v-ati luat fapta", ati negat comiterea acestei fapte, ca urmare a sfatului pe care vi l- a dat avocatul dv!
Avocatul dv. nu v- a sfatuit, ulterior, sa formulati o cerere prin care sa solicitati stadiul cercetarilor penale in dosarul dv? Peste un an , trecut, fara nici o miscare pe dosar, mi se pare mult, totusi! Mai ales, cand aveti avocat!:giggle:

Intrebati-l de sanatate , pe avocat!