Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis retinut pt masina radiata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis retinut pt masina radiata

Buna seara ,am si eu o intrebare dac ma puteti ajuta . am fost retinut de organele de politie pt control de rutina intro noapte ,mau verificat si era totu in regula, mia dat drumu ,masina e cu nr de spania la o sapt am fost dinou oprit pt nepurtarea centuri de siguranta ,miau dat amenda si puncte si am plecat ,,dupa 4 zile domn politai care mai oprit a trimis vb pe alti politai sa ma duc sa vb cu dnsu .mam prezentat si dnsu mi aratat documant ca masina e radiata din circulatie eu nestind de treaba ast mia luat perm si nr dar documentele masini mi lea inapoiat ..eu nu am stiut de masina ca e radiata nu am avut la cunostinta..baiatu de la carw am cumparato mia sp ca e totu in regula ..vroiam sami sp da domn politai a procedat corect ?nu era normal sami ia nr si perm cand ma oprit nu dupa 4 zile ma keama sa mi le ia ..ce se pote intampla in aceasta situatie si ce ar treb sa fac sami iau permisu ,,si dac imi pot prelungi dovada
~ Conținut șters la cerere ~