Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Paguba totala auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Paguba totala auto

buna ziua
am cumparat o masina cu nr de spania baiatu care a vinduto a avut nevoie de bani si a vinduto am cumparato eu pe data de 22 martie 2014 pe data de 24 mia lovito un tir cu nr de turcia in parcare masina era parcata am facut actele constatatoare leam trimis la asigurat miau dat dauna totala problema mea este ca eu nu am decit un act de vinzare cumparare la masina iar doamna de la birou imi spune ca sar putea sami trebuieasca si o procura sa ridic bani pai de ce propietaru a plecat definitiv in spania nu am adresa telefon deal lui nimic cei de facut mersi
In actul de vanzare-cumparare nu sunt trecute datele de identificare (inclusiv adresa de domiciliu) ale vanzatorului si ale cumparatorului?
pai daca ar fi asa cu procura cum zic dinsi ce rost sau ce drept mai avem noi atunci cind incheiem un contract de vinzare cumparare asta ar insemna ca masina ar fi tot a vechiului propietar azi am stat de vb cu un domn care mia explicat ca atunci cind sa semnat contractu devin propietar al masini cu toate drepturile depline dar ca in termen de 30 de zile trebuie sa o inscriu daca vroiam o masina cu procura ma duceam la bulgari