Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vreu sa deschid magazin tip 10-12 lei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vreu sa deschid magazin tip 10-12 lei

As vrea sa deschid un magazin tip 12lei si as dori sa stiu cat m-ar costa toata afacerea inclusiv infiintarea unei firme.Nelamaurire mea este ce fel de firma sa infiintez(PFA sau SRL)care m-ar avantaja si care sunt si care sunt taxele de plata catre stat pentru fiacare obtiune in parte.Ce suma ar trebui sa investesc in marfa -la inceput si daca este cineva care a deschis un astfel de magazin cam cu ce suma aproximativa a inceput?
Stimate utilizator,
Intrebarile pe care le-ati postat sunt extrem de complexe. Absolut toate raspunsurile le -ati putea gasi in cazul in care ati intocmii un plan de afaceri sau ati contatracta servicii de consultanta astfel incat sa vi se intocmeasca unul.
Este foarte dificil sa va dau un raspuns la toate intrebarile pentru ca problematica tine de foarte multe domenii si de realitati pe care poate le cunoasteti doar dumneavoastra.
Va recomand sa contactati un consultant in afaceri si sa stati impreuna cu el si sa asezati totul pe hartie si sa identificati cat mai bine solutiile posibile.