avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare Taxa de Inmatriculare platita in septembrie ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare Taxa de Inmatriculare platita in septembrie 2008.

Buna ziua,
Am si eu o intrebare va rog daca se poate:Am platit suma de 6500 Ron reprezentand contravaloarea inmatricularii unui autoturism in septembrie 2008.Se mai poate recupera aceasta suma in instanta? Multumesc !!
Cel mai recent răspuns: yrum3 , utilizator 18:05, 6 Octombrie 2010
Teoretic da, depinde insa si din ce oras sunteti ca sa vedem daca va e favorabila practica Curtii de Apel.
Sunt din Resita,iar Curtea de Apel este in Timisoara
Sunt din Resita,iar Curtea de Apel este in Timisoara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare si chitanta bacau Machiaveli Machiaveli Buna ziua ! Am achizitionat in luna august din Germania un autovehicul pt care am platit in luna octombrie suma de aprox 5300 lei contravaloare taxa de prima ... (vezi toată discuția)
Taxa poluare Raluca  Todea Raluca Todea Buna ziua! Am facut o cerere de chemare in judecata pentru recuperare taxa de poluare la Tribunalul Sibiu, care a fost respinsa. Am procedat apoi la calea de ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare trust.2003 trust.2003 Buna seara, Firma la care lucrez este din Timisoara si a platit taxa de prima inmatriculare in 2008(luna noiembrie 2008). Se poate recupera? Daca da pe ce ... (vezi toată discuția)