Forum Discuţii juridice Executare silită Negociere cu firmele de recuperare
Discuție deschisă în Executare silită

Negociere cu firmele de recuperare

Nu detin nici un bun.Vreau sa aflu doar daca trebuie sa platesc o anumita suma de bani pe luna sau in ce termen maxim pot sa platesc aceasta datorie si de exemplu daca aceasta firma accepta sa platesc in doi ani daca in perioada asta se mai adauga ceva la suma initiala, daca sunt dobanzi sau se aduna restante.nu sunt de rea credinta pur si simplu nu mai am servici, deocamdata apeland la resursele banesti parintilor, in casa carora si stau.
andreea32, utilizator
interesul acestor firme este sa recupereze banii cu cheltuieli minime, dar in acelasi timp , daca aveti bunuri pe care va poate executa silit, nu va jucati ; sunteti la mana lor, nu va aflati pe pozitii egale
avocat Cristina Popescu
nu au ce sa va faca, cat nu au ce executa. cand veti fi angajata, va vor pune poprire pe salariu. pana atunci, platiti cat puteti. la suma se adauga dobanzi

ps nu va schimbati mesajul dupa ce cineva v-a raspuns. aveti butonul raspunde pt a completa mesajul sau a mai intreba ceva
multumesc pentru raspuns.Am sters din greseala primul mesaj postat.
Poate ca ar fi fost bine sa dati detalii despre datoria Dvs.

Av. Adrian Albu
Am facut un credit de nevoi personale de 20000 ron in 2008.Am platit ratele pana in august 2009.La inceputul verii 2010 creditul a fost vandut de banca unei firme de recuperare.am trimis o scrisoare cu acte doveditoare ca nu pot plati ratele.Daca pana atunci ma sunau in fiecare zi chiar si duminica la ora 8 dimineata de exemplu, dupa ce le am trimis scrisoarea nu m au mai sunat si nici eu nu am mai luat legatura cu ei.As vrea sa vorbesc cu ei sa vedem ce si cum as putea sa platesc.Rata era de 600 ron.