avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recuperari despagubiri
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recuperari despagubiri

Art. 1. — Drepturile de natura salariala stabilite in favoarea personalului din cadrul Secretariatului General al Guvernului si al structurilor, organelor de specialitate ale administratiei publice centrale si institutiilor publice finantate prin bugetul Secretariatului General al Guvernului, prevazute prin hotarari judecatoresti devenite executorii pana la data de 31 decembrie 2009, in conformitate cu prevederile Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 71/2009 privind plata unor sume prevazute in titluri executorii avand ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar, cu modificarile si completarile ulterioare, denumita in continuare ordonanta de urgenta, nu includ sumele ce reprezinta cheltuieli de judecata, despagubiri, taxe judiciare si altele asemenea.

--------------------
va rog poate imi explica cineva ,ce inseamna aceasta parte din articol(nu includ sume ce reprezinta cheltuieli de judecata,despagubiri,taxe judiciare si alte asemenea) la ce fel de despagubiri se refera ordonanta deoarece cele salarilale nu le pot obtine!
multumesc

Alte discuții în legătură

Decizia iccj nr 20/21.09.2009 liviu.halus liviu.halus avînd în vedere decizia susmentionată considerati că poate fi aplicată retroactiv ? Ce se întâmpla cu hotărârile judecătoresti ramase definitive şi ... (vezi toată discuția)
Hotãrâre investita cu titlu executoriu Ugrdv Ugrdv Am investit cu titlu executoriu hotărârea judecătorească prin care am câștigat diferențe la salariu de bază al funcției de profesor. Suma ... (vezi toată discuția)
Plata unor sume prevazute in titluri executorii LIA VRANCEANU LIA VRANCEANU Buna ziua . Am o nelamurire si ma gandeam ca , poate ma puteti ajuta dumneavoastra , in legatura cu H.G. 1012 din 11.11.2014 , privind plata unor sume ... (vezi toată discuția)