Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Jigniri pe internet
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Jigniri pe internet

Am fost reclamata la Politie de o persoana cu care m-am tot injurat pe internet iar acuzatia este de jigniri pe internet. Acea persoana are salvate mesajele in care o jigneam,eu le-am sters demult,crezand ca s-a incheiat conflictul nostru. Deci,voi incasa o amenda sau pot face cumva sa scap doar cu un avertisment? Persoana despre care va spun este o fosta amanta de-a sotului meu care ne tot hartuieste de 1 an si jumatate,pt ca vrea sa ne distruga casnicia,doar ca nu pot demonstra cu nici un fel de dovezi. Ce ma sfatuiti sa fac ca sa scap totusi de amenda pt ca am jignit-o?
poti da o declaratie k pe id tau intra mai multe persoane,printe care si copii
Existenta mesajelor nu probeaza autorul acestora
Ati primit amenda?