Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... politist de la circulatie din botosani regele soselelor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

politist de la circulatie din botosani regele soselelor

mabodan, utilizator
sa inteleg ca nu aveti proces verbal de constatare a vreunei contraventii dar a retinut permisul?
mabodan, utilizator
atunci e ok ,faci miine o plingere la seful lui si intri in audienta informindu-l pe sef ca idiotul ti-a luat buletinul si talonul fara motiv ,acestea fiind mai greu de retinut legal.
pt a retine talonul trebuie sa nu ai: asigurare (dar atunci se retin si numerele) rovigneta, sau sa constate prin experiza ca ai GRAVE DEFECTIUNI la frinare,directie etc,din cite am inteles nu este cazul.
mabodan, utilizator