avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... politist de la circulatie din botosani regele soselelor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

politist de la circulatie din botosani regele soselelor

Ultima modificare: Vineri, 8 Octombrie 2010
mabodan, utilizator
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 04:16, 8 Octombrie 2010
sa inteleg ca nu aveti proces verbal de constatare a vreunei contraventii dar a retinut permisul?
Ultima modificare: Vineri, 8 Octombrie 2010
mabodan, utilizator
Ultima modificare: Vineri, 8 Octombrie 2010
mabodan, utilizator
atunci e ok ,faci miine o plingere la seful lui si intri in audienta informindu-l pe sef ca idiotul ti-a luat buletinul si talonul fara motiv ,acestea fiind mai greu de retinut legal.
pt a retine talonul trebuie sa nu ai: asigurare (dar atunci se retin si numerele) rovigneta, sau sa constate prin experiza ca ai GRAVE DEFECTIUNI la frinare,directie etc,din cite am inteles nu este cazul.
Ultima modificare: Vineri, 8 Octombrie 2010
mabodan, utilizator

Alte discuții în legătură

Cum/pot sterge propriul mesaj postat in forum g.draghici44 g.draghici44 cum sterg un mesaj sau intrebare postata de mine de pe forum (vezi toată discuția)
Calcul pensie grupa i urmas rubianacirstea rubianacirstea Buna ziua, Va scriu in numele mamei mele, pensionar benefiaciar al unei pensii de urmas. Tatal meu a fost incadrat in munca la grupa I timp de 34 ani si 6 ... (vezi toată discuția)
Despre regulile forumului Segarcea Segarcea Constat ca una din reguli este ca mentionarea numelor persoanelor fizice in mesajele din Forum este interzisa. Ce se intampla daca aceasta regula este ... (vezi toată discuția)