Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda contraventionala

Buna seara , vreau sa va relatez ca la data de 16.06.2009 s-au prelevat probe de benzina de la o Statie Peco . La data de 27.08.2010 se emite un buletin de analiza. De precizat ca benzina are termen de valabilitate 1 luna si garantie 1 an. Concluzia analizei :produs benzina cu procent ridicat de sulf.(avind in vedere ca analizele s-au facut cu mult peste termenul de valabilitate ,continutul benzinei se poate modifica).
Controlul vamal care a prelevat aceste probe, anunta OPC care vrea sa amendeze Societatea Comerciala pentru benzina care nu este conforma datorita valorii de sulf.
Ce se poate face in acest caz? Multumesc anticipat.
Multumesc.