Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... continuare studi
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

continuare studi

am o intrebare, eu am terminat oun colegiul de 4 ani la univrsitatea transilvania , pe diploma scrie ca sunt inginer colegiul, as vrea sa ma inscriu la master, dar pe diploma nu scrie dkiploma de liceenta, scrie diploma de absolvent, la master imi treebiuie diploma de liceenta. Ce trebuie sa fac.
Solicitati informatii de la secretariatul facultatii. Ei sunt cei care ,,evalueaza" actele care trebuie sa le depuneti pentru inscriere.
Sincer cred ca trbuie sa va faceti continuare de studii la facultate. Desi colegiu de 4 ani? In conditiile in care acum facultatea politehnica e de 4 ani?
Probabil sunteti absolvent pe sistem Bologna si de aceea eu cred ca trebuie sa faceti o vizita la secretariatul institutiei unde doriti sa urmati masteratul pentru a clarifica situatia.