Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

DIVORT

ce acte am nevoie ptr divort daca am o fetita de 1 an si mergem cu sotul impreuna sa depunem divortul?bunuri comune nu avem ce am avut a impartit deja noi intre noi.amandoi vrem sa divortam ca nu ne intelegem.Suntem obligati sa angajam avocat daca nu avem ce imparti?Fetita ramane la mine.Daca va rog puteti sa-mi trimiteti un model de cerere?VA multumesc
buna ziua.
am tot spus acest lucru si ma repet: daca parintii se inteleg asupra incredintarii minorilor instanta nu mai dispune efectuarea anchetei sociale.
aceasta proba este obligatorie doar cand exista divergenta intre parinti.

cine a avut dosare de divort si incredintare minor, cunoaste ! ;)