avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

DIVORT

ce acte am nevoie ptr divort daca am o fetita de 1 an si mergem cu sotul impreuna sa depunem divortul?bunuri comune nu avem ce am avut a impartit deja noi intre noi.amandoi vrem sa divortam ca nu ne intelegem.Suntem obligati sa angajam avocat daca nu avem ce imparti?Fetita ramane la mine.Daca va rog puteti sa-mi trimiteti un model de cerere?VA multumesc
Cel mai recent răspuns: Roxana alina Stancu , Avocat 14:52, 11 Octombrie 2010
buna ziua.
am tot spus acest lucru si ma repet: daca parintii se inteleg asupra incredintarii minorilor instanta nu mai dispune efectuarea anchetei sociale.
aceasta proba este obligatorie doar cand exista divergenta intre parinti.

cine a avut dosare de divort si incredintare minor, cunoaste ! ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune de divort cami_snd cami_snd buna ziua..as dori daca poate cineva sa imi trimita pe mail o actiune de divort de comun acord pe care sa o pot depune la tribunal.email:cami_snd@yahoo.com.va ... (vezi toată discuția)
Divort vasi49 vasi49 se poate divorta la primarie daca ai copii minori?? (vezi toată discuția)
Cerere divort de comun acord saraf saraf Buna ziua! Poate posta cineva exact o cerere de divort de comun acord? am tot cautat pe alte siteuri dar nu am gasit decat vag ce trebuie sa contina si nu ... (vezi toată discuția)