Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa 2010
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa 2010

Buna ziua,
Am un passat din 2002, ptr care am patit taxa de poluare auto in 27 aprilie anul acesta, 2010. Sunt din Cluj Napoca, locuiesc in loc Floresti finantele fiind la Gilau. Am platit o taxa de poluare de 1300 euro. Imi puteti spune daca am vre-o sansa de recuperare a taxei auto. Cineva mi-a promis ca ma ajuta inca din luna mai si azi m-a anuntat ca nu ma mai poate ajuta din cauza unei hotarari recente.
Va multumesc in mod anticipat de ajutor.
La acest moment Curtea de Apel CJ respinge cererile de restituire care au la baza taxe de poluare plataite dupa 15 februarie 2010.
Se stia pozitia Curtii , nu stiu cum de a promis.
Stiti cumva care e pozitia CA Timis pe o problema similara?
Si inca ceva , am mai urmarit discutiile similare despre recuperare taxa.
Ati reusit sa recuperati tx de prima inmatriculare pentru masini noi cumparate in leasing in perioada 1 ian 2008- 1 iul 2008?
Multumesc anticipat pt raspunsuri
Pe curtea de Apel timis situatia este la fel ca in Alba si Cluj.
In ceea ce priveste taxa speciala la 1 inmatriculare se recupereaza in totalitate.
...Impreuna cu cheltuielile de judecata si onorariu avocat.