avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa prima inmatriculare

Spuneti-mi, va rog, daca anul acesta se va putea recupera in instanta taxa de prima inmatriculare? Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: thecosty83 , utilizator 16:45, 23 Februarie 2011
DA !!!!!
trifan gheorghe a scris:

DA !!!!!

Chiar daca masina a fost inmatriculata dupa feb 2010?
Nu e chiar asa, depinde de practica instantelor de judecata de judecata, de fapt de a C de Apel de la locul platii!
Cand ati platit taxa si unde sa va spunem sansele?
Nu am platit taxa. Sunt din Baia Mare si am un prieten care se ocupa de asta, adica, de inmatriculare fara taxa. E avocat, cel putin dupa roba. Sincer, ma dezamageste. Puteti sa imi spuneti d-voastra care sunt sansele mele?
Buna seara am o intrebare care ne framanta si mai mult in 2011, taxa de poluare pentru masinile sh importate in 2011 dupa 1 februarie din state membre ale uniunii se mai poate recupera?


Alte discuții în legătură

Taxa auto lory172 lory172 Eu am depus actele pentru inaintarea procesului in mai 2010.Un cumnat de-al meu le-a depus in iunie 2010. Lmine trebuia sa-mi iasa sentinta in 17 sept 2010, ... (vezi toată discuția)
Se poate recupera taxa de prima inmatriculare si taxa de poluare pentru masini noi luate in leasing? din anul 2008 si 2009 andra marco andra marco Buna ziua , am achizitinat in anul 2008( am platit taxa de prima inmatriclare- 9000 euro) si in anul 2009( am platit taxa de poluare 3000 euro)Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)