Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa prima inmatriculare

Spuneti-mi, va rog, daca anul acesta se va putea recupera in instanta taxa de prima inmatriculare? Va multumesc mult!
DA !!!!!
trifan gheorghe a scris:

DA !!!!!

Chiar daca masina a fost inmatriculata dupa feb 2010?
Nu e chiar asa, depinde de practica instantelor de judecata de judecata, de fapt de a C de Apel de la locul platii!
Cand ati platit taxa si unde sa va spunem sansele?
Nu am platit taxa. Sunt din Baia Mare si am un prieten care se ocupa de asta, adica, de inmatriculare fara taxa. E avocat, cel putin dupa roba. Sincer, ma dezamageste. Puteti sa imi spuneti d-voastra care sunt sansele mele?
Buna seara am o intrebare care ne framanta si mai mult in 2011, taxa de poluare pentru masinile sh importate in 2011 dupa 1 februarie din state membre ale uniunii se mai poate recupera?