Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Se poate recupera taxa de prima inmatriculare si taxa ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Se poate recupera taxa de prima inmatriculare si taxa de poluare pentru masini noi luate in leasing? din anul 2008 si 2009

Buna ziua , am achizitinat in anul 2008( am platit taxa de prima inmatriclare- 9000 euro) si in anul 2009( am platit taxa de poluare 3000 euro)Intrebarea mea este daca am vro sansa sa pot recupera banii astia in instanta, mentionez faptul ca am facut rost de la firmele de leasing de procura.
Comunicati data platii taxei de poluare!
De unde sunteti??
Cea din 2009 cu siguranta o recuperarti.
Buna seara am o intrebare care ne framanta si mai mult in 2011, taxa de poluare pentru masinile sh importate in 2011 dupa 1 februarie din state membre ale uniunii se mai poate recupera?