avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Se poate recupera taxa de prima inmatriculare si taxa ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Se poate recupera taxa de prima inmatriculare si taxa de poluare pentru masini noi luate in leasing? din anul 2008 si 2009

Buna ziua , am achizitinat in anul 2008( am platit taxa de prima inmatriclare- 9000 euro) si in anul 2009( am platit taxa de poluare 3000 euro)Intrebarea mea este daca am vro sansa sa pot recupera banii astia in instanta, mentionez faptul ca am facut rost de la firmele de leasing de procura.
Cel mai recent răspuns: DjMarinik , utilizator 19:03, 7 Februarie 2011
Comunicati data platii taxei de poluare!
De unde sunteti??
Cea din 2009 cu siguranta o recuperarti.
Buna seara am o intrebare care ne framanta si mai mult in 2011, taxa de poluare pentru masinile sh importate in 2011 dupa 1 februarie din state membre ale uniunii se mai poate recupera?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare ContSters165814 ContSters165814 Spuneti-mi, va rog, daca anul acesta se va putea recupera in instanta taxa de prima inmatriculare? Va multumesc mult! (vezi toată discuția)
Taxa de poluare 2009 gheorghegabrielbogdan gheorghegabrielbogdan buna seara,am 2 intrebari vis a vis de taxa de poluare achitata in 2009. prima intrebare se refera la recuperarea taxei de poluare achitat pentru o masina ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare(auto) danutz01 danutz01 Am introdus in tara , in luna octombrie 2008 un autoturism provenind din Germania.Am platit taxa de poluare si am inmatriculat in Romania ... (vezi toată discuția)