Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ajutor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ajutor

cat ma costa un avocat pentru a ma reprezenta pentru un prejudiciu de 500 de ron recuperat?
mai mult decat prejudiciul pe care il aveti de recuperat.mai bine platiti un avocat sa va redacteze doar cererea de chemare in judecata.
Aceste aspecte sunt stabilite de fiecare avocat in parte.
Onorariul nu este fix. Variaza de la avocat la avocat. Presupun ca este vorba despre o fapta penala in care dvs. sunteti autoare. Este un proces care dureaza si pot aparea complicatii. Orice avocat se gandeste la aceste aspecte si le va avea in vedere atunci cand stabileste onorariul. In orice caz onorariul va fi mai mare decat prejudiciul produs de dvs.