Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributii sanatate intreprindere individuala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributii sanatate intreprindere individuala

ce contributii la fondul de sanatate trebuie sa plateasca o intreprindere individuala cu 12 angajati, titularul intreprinderii individuale este salariat cu CIM la o alta societate comerciala?
Definiti termenul de intreprindere individuala! in legea 31/1991( privitoare la societati comerciale) nu exista notiunea de intreprindere individuala.
este vorba despre o intreprindere individuala conform OUG44/2008