Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CEDO
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CEDO

În cazul în care există pe rol un proces de revizuire-recurs având ca subiect un imobil naţionalizat revendicat, recenta hotărâre-pilot a CEDO vizează şi suspendarea , pe o perioadă de 18 luni, a acestuia sau doar a cauzelor similare aflate pe rolul său? Vă mulţumesc!
Numai a cauzelor aflate pe rolul CEDO, si Nu a cauzelor aflate pe rolul instantelor judecatoresti din Romanaia indiferent de faza oprocesuala in care se afla.

Cu stima,
av Bogdan Ionescu
hotararea se aplica cazului in sine strict.nu si pt celelalte cauze aflate pe rolul instantelor din tara.